Meklējam vainu Pirmkārt noteiksim,ar kāda veida vainu mums ir darīšana..Pie datora darbnespējas varbūt pie vainas gan datorprogramma,gan paša datora.
Pirmais solis ir pārbaudīt,vai ir pareizi pieslēgts PC,sākot ar barošanas vadu ievietotus tīklā 220 V,interfeisa kabeli ar monitoru, tastatūru un peli.Ja viss ir savienots pareizi, doties - pārbaudīt spriegumu rozetē.Pārliecinoties kad viss ir kārtībā,slēdzam iekšā kompjūteru.
Pēc POWER pogas nospiešanas,skatamies uz priekšējā paneļa-ja iedegas lampiņa(parasti zaļa)un griežas ventilātori,bet monitorā tumša bilde,nesteidzieties vainot monitoru.Bieži tas saistīts ar aparāta bojājumu pašā kompjūterā.Visticamāk jums būs nepieciešams sazināties ar servisa centru,taču,ja tas nav iespējams,meiģiniet rīkoties sekojoši..
# Atveriet korpusa vāku
# Izņemiet atmiņas(RAM) un vidio karti
# Uzmanīgi iztīriet ar otiņu un putekļu sūcēju
Notīriet kontaktus un atmiņas kartes no putekļiem
Var noslucīt ar dzēšgumiju
Ievietojiet visas komplektējošās daļas atpakaļ un pārbaudiet kompjūteru.
Ja datoirs ieslēdzās un darbojas,vaina ir atrasta-putekļi.Bieži mātesplates slots ir pilns ar putekļiem,līdz ar to viena no sastāvdaļām nesaskaras ar slotu.Lai no tā izvairītos,ir pereodiski jātīra kompjūters,to var izdarīt servisa centros,vai tīrīt pašam,uzmanīgi ar mīkstu otiņu un putekļu sūcēju.
PC profilaksi būtu jāveic 1-2 gadā,atkarībā no telpas,kurā atrodas PC un pēc putekļu dadzuma telpā.Nekad neļaujiet piesārņoties sistēmas blokam,tas var novest pie PC darbnespējas.
Ja tīrīšana nelīdzēja,vienīgā izeja servisa cents,kur speciālistiem būs iespēja notestēt un atrast PC darbnespējas vainu,kā arī novērst to.
Vēl viena izplatīta vaina-slēdzot iekšā PC,tas neslēdzas,nedarbojas ventilatori un nedeg indikācijas lampiņas uz paneļa.Visticamāk un mazāk bīstams-barošanas bloka darbnespēja.Mājas apstākļos pārbaudīt barošanas bloku ir diezgan sarežģiti,it īpaši ja nav pietiekamas pieredzes darbam ar elekto ierīcēm.Loģiskākais būtu vērsties servisa centrā,taču ja jums ir pieredze datora salikšanā un jūs zinat kas un kur jāsavieno,varat aizņemties šo detaļu no drauga,testēšanai.
Tā jūs varēsiet ieekonomēt dārgo laiku un ja barošanas bloks ir bojāts,iegādāties to tuvākajā kompjūteru veikala.
Jūs noteikti jau būsiet sadzirdējuši īsu skaņas signālu,kuru izdod jūsu sistēmas bloks pie katras ieslēgšanās reizes.Neuzskatiet to par bezjēdzīgu.Tas ir tikai ziņojums par normālu PC darbību.Taču nevienmēr kompjūters var izdot to skaņu.Dažreiz viņš sāk nepārtraukti pīkstēt,vai izdot garos un īsos skaņas signālus.Tā viņš ziņo mums,kura datora detaļa ir pārstājusi funkcionēt.Identificē un paziņo pat to jums BIOS.BIOS var būt dažāds,tapēc skaņas signāli atšķiras viens no otra.
Pirmkārt noteiksim jūsu BIOS ražotāju.Pirmais,ko ziņo jūsu PC pirms lādēšanās-BIOS nosaukumu.Ja jūs nepaspējāt to izlasīt,nospiediet DEL,vai F2 tas novedīs jūs pie CMOS SETUP kurā jūs varēsiet atrast vajadzīgo informāciju.Taču tas veids ir pieejams tikai pie ieslēgta PC Tapēc iesakam uzzināt un atcerēties BIOS nosaukumu.Ja jūs tomēr vēl neesat pārliecināti,izlasiet mātes plates dokumentāciju,tur šī informācija vienmēr ir pieejama.
1 īss skaņas signāls,neatkarīgi no BIOS norāda normālu PC darbību.Bet bieži īsi skaņas signāli pie normālas darbības-iedarbojās drošības aizsardzība pret pārkaŗsšanu,parasti saistīts ar ventilatora defektu.
Viss biežāk dzirdami skaņas signāli..
# Award Bios:
1 garš 3 īsi skaņas signāli-nav konstatēts,vai bojāta vidio karte.
Dublējoši gari skaņas signāli-nav konstatēts,vai bojāta atmiņas karte(RAM)
# AMI Bios(American Megatrends, Inc)
2-3,vai 4 īsi skaņas signāli-bojājums operatīvajā atmiņā
5 īsi skaņas signāli-bijāts procesors
1 garš un 3 īsi skaņas signāli-kā iepriekšējā piemērā,nav konstatēts vai bojājums vidiokartē.
# Phoenix Bios
3 ļoti īsi 4 īsi skaņas signāli-vidiokartes bojājums
2 īsi,1garš skaņas signāls-bojājumi atmiņā.
http://mirsovetov.ru